گالری ما

اطلاعات تماس

ساخت کابینت

[ درباره خدمات ما ]

توضیحات مراحل ساخت کابینت:

طراحی و ساخت و نصب کابینت MDF یکی از مهمترین بخش‌های طراحی داخلی محل زندگی و یا کار است که نیازمند دانش و تجربه کافی در زمینه ساخت کابینت است.

به بررسی مراحل ساخت کابینت MDF، انواع ترکیب رنگ‌ها و نکات مهم در انتخاب رنگ‌ها و جنس استفاده شده در ساخت کابینت MDF می‌پردازیم.

مراحل ساخت کابینت MDF:

1. طراحی: در این مرحله، طرح کلی کابینت به همراه اندازه، شکل، جزئیات و نوع جنس مورد استفاده برای ساخت کابینت MDF طراحی می‌شود. طرح به کمک نرم افزار کامپیوتری ۳dmax طراحی می‌شود تا با بهترین کیفیت نتیجه مطلوب در طراحی داشته باشیم.

۲. خرید اجناس : پس از تایید طرح توسط کارفرما اجناس که شامل mdf کابینت و یراق آلات میباشد طبق سلیقه کارفرما خریداری میشود.

۳. برش و ساخت : در این مرحله، MDF طبق سایزهای سفارش داده شده با دستگاه اره برش زده میشود و بعد از آن لبه های آن جهت زیبایی و استفاده های کاربردی دیگر نوار pvc میشود.

۴. مونتاژ کابینت : در این مرحله، بعد از نوار شدن ام دی اف ها طبق اندازه های موجود مونتاژ میشوند و بدنه های کابینت آماده میشود.

۵. ارسال و نصب : بعد از آماده سازی در کارخانه کابینت ها به محل نصب ارسال میگردد وسپس محل نصب که از قبل آماده سازی شده تیم نصاب شروع به نصب در آشپزخانه میکند.

۶. ریگلاژ نهایی و تحویل پروژه : بعد از نصب و ریگلا‌‌ژ نهایی پروژه آماده تحویل به کارفرما میشود.

کابینت هایگلاس

ترکیب رنگ ها:

ترکیب رنگ‌ها یکی از اصلی‌ترین بخش‌های کابینت است که باید با دقت و ذوق بالا انجام شود. ترکیب رنگ‌ها بهتر است مطابق با محیط زندگی و سلیقه مشتری باشد. بهتر است این ترکیب رنگ‌ها به طور خلاقانه و با توجه به نور موجود در محل، طراحی شود.

همانطور که می‌دانید، کابینت‌های MDF بیشتر با روکش‌های پوشش داده شده هستند و برای ترکیب رنگ‌ها می‌توان از روکش‌های مختلف استفاده کرد. برای مثال، می‌توان از روکش‌های طرح چوبی با رنگ‌های مختلف استفاده کرد که باعث می‌شود کابینت دید طبیعی‌تری داشته باشد. همچنین، می‌توان از روکش‌های pvc یا hpl یا ملامینه با رنگ‌های متفاوت استفاده کرد که باعث می‌شود کابینت دید مدرن تری داشته باشد.

یکی از روش‌های پرطرفدار برای ترکیب رنگ‌ها در کابینت‌ها، استفاده از رنگ‌های مشابه و یا متضاد است. برای مثال، می‌توان از رنگ سفید و خاکستری در کنار هم استفاده کرد که باعث می‌شود کابینت دید ساده و شیکی داشته باشد. همچنین، می‌توان از رنگ قهوه‌ای و زرد در کنار هم استفاده کرد که باعث می‌شود کابینت دید گرم و پرانرژی باشد.

چند نکته مهم در مورد ساخت کابینت MDF:

1. انتخاب رنگ ها : بعد از پیشنهادات مشاوران متخصص تیم در انتخاب رنگ‌ها در ساخت کابینت ، باید تصمیم نهایی خود کارفرما بر اساس سلیقه مد نظر بگیرد.

2. نور موجود در محل: نور موجود در محل و تأثیر آن بر رنگ‌های کابینت نیز باید در نظر گرفته شود. برای مثال، در محیطی با نور کم، بهتر است از رنگ‌های روشن استفاده کرد.

4. مقاومت در برابر رطوبت و آب: حتما باید جنس کابینت زیر سینک از pvc باشد و دور خود سینک باید از چسب درجه یک آب بندی شود که باعث پوسیده شدن نشود.

5. نوارهای pvc : حتما لبه های mdf باید از نوار جنس خوب و چسب خوب استفاده شود که به خودی تا حدود زیادی از پوسیدگی جلوگیری میکند.

6. یراق آلات: بهتر است از لولاهای خیلی خوب استفاده شود. این موضوع باعث میشود ظاهر کابینت ها تا چندین سال حفظ شود و درب ها بدون مشکل بازو بست شوند.

جهت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید